Wawrzyny

Dołącz do nas

Dołącz do Wawrzynów

"Z Wawrzynami poznałam się przy okazji wyjazdu w Tatry, gdzie pojechałam z lenistwa, bo tanio, bo z ludźmi w moim wieku, bo w końcu góry. Trochę zmuszona przez przyjaciółkę z czasów gimnazjalnych. W pierwszej kolejności zakochałam się w adoracji i mszach przepełnionych pięknym śpiewem na głosy, do którego mam słabość. Ale zatrzymali mnie tam ludzie na których okazało się, że mogę liczyć w każdej sytuacji, czy to w trakcie podróży, przeprowadzki, wieczoru kiedy mam ochotę iść i potańczyć w rytm latynoskich kawałków, czy w momencie gdy z rozłożonymi rękami stoję nad rozładowanym akumulatorem w samochodzie i okazuje się, że jednak moja teoria nie wystarczy w praktyce. Wawrzyny dały mi po prostu ludzi z którymi mogę więcej, z którymi życie jest zabawniejsze."

Paulina Szymańska

"Wspólnota to konieczność, a nie alternatywa - jest to jedno z najbardziej prawdziwych słów jakie zapamiętałem będąc w duszpasterstwie. Dla mnie jest to drugi dom, miejsce zapoczątkowania prawdziwych przyjaźni i doświadczeń bliskości drugiego człowieka, a także rozwoju życiowych pasji i wspólnych podróży. Ale przede wszystkim to miejsce doświadczenia żywego Boga, świadomego rozwoju mojej wiary, która nie kończy się na coniedzielnej mszy, ale przenosi się na każdą płaszczyznę życia."

Leszek Kogut

"Dlaczego warto dołączyć do Wawrzynów? Ponieważ tylko tutaj poczujesz się jak w drugim domu! Będziesz mógł rozwinąć swoją wiarę w Boga nie tylko przychodząc do kościoła i uczestnicząc we mszy świętej, ale przede wszystkim dzięki niezwykłym ludziom, których tu poznasz! Duszpasterstwo to ogromny wkład w rozwój samego siebie pod względem duchowości, ale także kultury, sportu czy też relacji. Tu spotkasz przyjaźnie na całe życie! Może to właśnie Ty potrzebujesz takiego miejsca, a może to duszpasterstwo potrzebuje Ciebie 😉"

Ola Wittek

"Lecz jeśli dasz roślinkę jaką jest Twa dusza w glinianą donicę duszpasterstwa, sypniesz torfem wspólnoty, nawozem trafiających w serce kazań, otulisz go muzyką muzyk, a przede wszystkim napoisz Wodą Żywą... To będziesz w następnym odcinku "Ewy w ogrodzie" jako przykład do naśladowania!"

Marcelina Uryga

"Warto być w duszpasterstwie ze względu na osoby, które można tutaj spotkać. W życiu poznajemy mnóstwo osób, ale przez to, że w duszpasterstwie spotykamy ludzi o tych samych wartościach, zawiązywane relacje mogą być na całe życie. Poprzez wspólne spotkania na modlitwie, zbliżamy się do Boga. Wiara, a co za tym idzie duszpasterstwo, to nie tylko "złożone ręce", ale również wypady ze znajomymi na wspólną zabawę. No i klasycznie, do duszpasterstwa się idzie żeby znaleźć żonę/męża 😛">

Hubert Wach

Jak do nas trafić?

Daj się poznać

 • Rekolekcje na Dobry Początek

  Jest to idealna okazja, aby zaznajomić się z duszpasterstwem i rozpocząć nowy rok akademicki z Wawrzynami.

 • Przyjdź na Mszę

  Przyjdź na wspólną Eucharystię.

 • Zostań na Agapie

  W niedzielę i czwartek po Mszy na 20 jemy wspólnie kolację - w duszpasterstwie albo gdzieś na mieście. Wpadnij, zjedz, porozmawiaj.

 • Dołącz do grupy

  W DA jest wiele różnych grup - dołącz do którejś i przychodź na cotygodniowe spotkania.

 • Weź odpowiedzialność

  Podejmij jakąś funkcję w DA, weź na siebie odpowiedzialność za jedną wspólną rzecz. Daj coś od siebie.

 • Zagadaj

  Przede wszystkim - rozmawiaj. Na spotkaniu, po Mszy, w korytarzu, na schodach, w czasie pracy - zagaduj i rozmawiaj. Wychodź z inicjatywą. Twórz relacje.

Olga Grześkowiak

Masz jakieś wątpliwości ? Napisz do mnie, a na pewno coś wymyślimy 😉

Bartosz Stec

Pisz do mnie śmiało, jeśli masz jakieś pytanie!