Wawrzyny

1. Rocznica Śmierci Orzecha 14-15.05.2022

Zbliża się 1 rocznica śmierci księdza Stanisława Orzecha
Z tej też to okazji mamy dla was parę informacji:
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
TRAMWAJ „ORZECH”
W sobotę 14 maja o godzinie 13.00 w zajezdni tramwajowej „Borek” przy ul. Powstańców Śląskich 209 odbędzie i się nadanie jednemu z tramwajów wrocławskiego MPK imienia ks. Stanisława Orzechowskiego. Po uroczystości tramwaj ruszy w kierunku ul. Bujwida.
ORZECHOWY DZIEŃ SKUPIENIA
Rozpocznie się on Koronką do miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 przy grobie Orzecha, a zakończy Mszą świętą o godzinie 19.00 odprawioną w DA „Wawrzyny” przez bp. Jacka Kicińskiego CMF.
NIEDZIELNA EUCHARYSTIA
Niedzielne uroczystości rozpocznie Msza święta w górnym kościele przy ul. Bujwida o godzinie 12.00, a będzie jej przewodniczył bp Maciej Małyga. Eucharystia będzie transmitowana na stronie parafii pw. św. Wawrzyńca: www.wawrzyniec.klaretyni.pl oraz na stronie www.orzech.wroc.pl
PIELGRZYMKOWE PRZEJŚCIE NA OSTRÓW TUMSKI
Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na II część spotkania do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Z ul. Bujwida na Ostrów Tumski przejdziemy razem specjalnie uformowaną grupą pielgrzymkową.
SPOTKANIE W AULI PWT
Po dojściu na miejsce przewidziany jest posiłek.
Spotkanie wypełnione wspomnieniami i świadectwami o ks. Orzechowskim potrwa do godziny 20.00. Przewidujemy atrakcje dla najmłodszych. Pod koniec imprezy wystąpi zespół „40 i 30 na 70”. Spotkanie zakończy się nabożeństwem majowym.
NOWE PUBLIKACJE O ORZECHU
Ukazały się dwie nowe książki o Orzechu. Pierwsza, biograficzna, autorstwa pana Kazimierza Orzechowskiego – brata „Orzecha”. Druga to publikacja pod redakcja ks. Aleksandra Radeckiego pt. „DUSZ-PASTERZ, który pachniał owcami”. Książki będą do nabycia w sobotę w DA „Wawrzyny” oraz w niedzielę w auli PWT.
CIASTO – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Prosimy o przyniesienie ciast. Można je będzie zostawić w niedzielę rano w auli PWT lub przy kościele św. Wawrzyńca w godzinach 11.00-11.45.
Zgłoszenia przez formularz: https://docs.google.com/…/1Jl_rZyp6x…/edit…
ŚWIADECTWA, ANEGDOTY, ZDJĘCIA
Nasze spotkanie jest okazją do podzielenia się swoimi wspomnieniami, świadectwami, zdjęciami czy filmami związanymi z Orzechem i z DA „Wawrzyny”. W dalszym ciągu zbieramy humorystyczne anegdoty na temat Orzecha do nowej książki ks. Aleksandra Radeckiego. Materiały (odbitki zdjęć, materiały cyfrowe na płytach cd/dvd lub na pendrive, świadectwa i historie spisane na papierze) będziemy zbierać w auli. Można też je wysyłać na adres: stowarzyszenie@wawrzyny.wroc.pl, a także zamieszczać na nowopowstałej stronie: www.orzech.wroc.pl
PARKING
Na czas uroczystości w dniu 15 maja będzie otwarty dla wszystkich gości specjalny parking na terenie byłego szpitala przy ul. Bujwida. Prosimy o pozostawianie tam swoich pojazdów (na Ostrowie Tumskim możliwości parkingowe są znacznie ograniczone).
POMOC W ORGANIZACJI IMPREZY – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Jeszcze raz prosimy o pomoc w organizacji spotkania. Można deklarować swoje wsparcie pod linkiem:
https://docs.google.com/…/1J2KMsGfXCzcztR…/edit…