Wawrzyny

Rekolekcje “ODDANIE 33”

FORMULARZ ZAPISOWY ⏬https://docs.google.com/…/1bm4O0Z3G2IXBxwKF…/viewform…

Kochane WawrzYnY!

Zbliża się Adwent, który chcielibyśmy przeżyć w dobry sposób. Tym dobrym sposobem są 33-dniowe rekolekcje zakończone Aktem poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa.

CZYM SĄ I NA CZYM POLEGAJĄ 33-DNIOWE REKOLEKCJE

Okres rekolekcji, trwający 33 dni, ma dwa znaczenia: po pierwsze – jest on czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję, po drugie – upamiętnia on okres 33 lat, które Pan Jezus spędził na ziemi.

Duchowe przygotowanie do aktu oddania się polega przede wszystkim na głębszym zrozumieniu oraz odnowieniu przymierza Chrztu Świętego oraz na osobistym przyjęciu do serca słów Pana Jezusa z krzyża: „Oto Matka Twoja”.

Udział w 33-dniowych rekolekcjach może być świetnym postanowieniem Adwentowym dla każdego z Nas 😉

KIEDY?
Dlatego od 20 listopada, kiedy rozpoczniemy rekolekcje, codziennie o 21.00 na discordzie, ojciec Michał będzie prowadził wspólne rozważanie przygotowanych materiałów. Wyjątek stanowić będą czwartki i niedziele, kiedy to rozważanie będzie w kaplicy po mszy świętej o godzinie 20.00. W te dni osoby nieobecne na mszy będą mogły uczestniczyć w rozważaniu dzięki transmisji na naszym fanpage’u.

CZY JEŻELI NIE PASUJE MI GODZINA, TO MOGĘ BRAĆ DALEJ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH?
Rozumiemy również, że nie zawsze przez 33 dni każdy będzie mógł uczestniczyć we wspólnym przeżywaniu rekolekcji. Czy to oznacza, że nie mogę wziąć w nich udziału? Otóż nie! W dni, w które nie można uczestniczyć w rozważaniu na discordzie, należy “przerobić” materiały w zaciszu domowym. Jednak tak jak pisaliśmy, zaleca się przeżyć rekolekcje we wspólnocie i chcemy, żeby te 33 dni były rzeczywiście rekolekcjami wspólnotowymi.

W związku z tym, wszystkich, którzy deklarują chęć wspólnego przeżycia tego czasu, prosimy o wypełnienie formularza. Link powyżej. Więcej informacji w związku z rekolekcjami pojawi się wkrótce.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony https://www.oddanie33.pl/…