Kurs Przedmałżeński

 

 

WAŻNE!

Nowy kurs rozpocznie się 10 marca 2020 r.


O kursie.

Od wielu lat kurs prowadzony był przez ks. Stanisława Orzechowskiego „Orzecha”. Aktualnie kurs prowadzi o. Wojciech Kobyliński CMF. Kurs jest organizowany średnio 3 razy w ciągu roku akademickiego.

Dla kogo?
Kurs jest przeznaczony dla par. Według Orzecha najlepiej odbyć taki kurs jeszcze przed okresem narzeczeństwa.

Jak?
Kurs składa się z 8 spotkań i wyjazdu weekendowego na dialogi narzeczeńskie. Dodatkowo narzeczonych obowiązują dwa spotkania w poradni rodzinnej z doradcami życia rodzinnego (należy wcześniej umówić się telefonicznie na spotkanie).

Na kurs nie ma zapisów, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie i zapisać się na listę. Wtedy duszpasterz przedstawia program spotkań: terminy dialogów narzeczeńskich, miejsce i adres ośrodka na dialogi oraz sposób jak umówić się na wizyty w poradni rodzinnej. Spotkanie to jest nie tylko spotkaniem organizacyjnym, ale najważniejszym pod względem merytorycznym. Przedstawiony jest na nim temat Waszej zdolności do miłości, która jest absolutnym fundamentem i podstawą do Waszego pięknego wzrostu w małżeństwie.

Gdzie?
Pary spotykają się we wtorki o 19.00 na Mszy św. w naszym Duszpasterstwie Akademickim (dolny kościół, parafia św. Wawrzyńca ul. Bujwida 51), a po niej odbywa się nauka przedmałżeńska.

Polecamy: >>Orzechowe Książki<<