nowy kurs przedmałżeński, 9 październik 2018

Aktualności

Autor zdjęcia: Surrealistyczna Fotografia

O kursie.

Od wielu lat ks. Stanisław Orzechowski „Orzech” prowadzi w naszym duszpasterstwie Kurs Przedmałżeński. Kurs jest organizowany średnio 3 razy w ciągu roku akademickiego (w październiku, styczniu i kwietniu).

Dla kogo?
Kurs jest przeznaczony dla par. Według Orzecha najlepiej odbyć taki kurs jeszcze przed okresem narzeczeństwa.

Jak?
Kurs składa się z 8 spotkań i wyjazdu weekendowego na dialogi narzeczeńskie. Dodatkowo narzeczonych obowiązują dwa spotkania w poradni rodzinnej z doradcami życia rodzinnego (należy wcześniej umówić się telefonicznie na spotkanie).

Na kurs nie ma zapisów, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie i zapisać się na listę. Wtedy Orzech przedstawia program spotkań: terminy dialogów narzeczeńskich, miejsce i adres ośrodka na dialogi oraz sposób jak umówić się na wizyty w poradni rodzinnej. Spotkanie to jest nie tylko spotkaniem organizacyjnym, ale najważniejszym pod względem merytorycznym. Przedstawiony jest na nim temat Waszej zdolności do miłości, która jest absolutnym fundamentem i podstawą do Waszego pięknego wzrostu w małżeństwie.

Gdzie?
Pary spotykają się we wtorki o 19.00 na Mszy św. w naszym Duszpasterstwie Akademickim (dolny kościół, parafia św. Wawrzyńca ul. Bujwida 51), a po niej odbywa się nauka przedmałżeńska.

 

Poprzedni
Obóz w Białym Dunajcu 2018!
Następny
MIŁOŚĆ MARZENIA I SEKS – Dni na dobry początek