Przekaż nam swój 1%

Aktualności

Przed nami czas rozliczeń i decyzji jakiej organizacji przekażemy 1% podatku.

Jeśli chcesz nas wspomóc to w PITach  musisz wpisać nasz  nr KRS 0000086185  wtedy Urząd Skarbowy przekaże na nasze konto należny podatek 1%.  W ten sposób będziesz miał pewność, że pieniądze wpłyną na nasze konto, a dzięki temu będziemy mogli dalej wspierać działalność D.A. Wawrzyny.

 

Przyjaciele, absolwenci i studenci Wspólnoty „Wawrzynowej”

Znasz to miejsce, odwiedzasz je często, droga wiedzie na pamięć. Niezmienne rozstawienie mebli, układ pomieszczeń, znajome twarze, które nawet nie wiesz kiedy stały Ci się bliskie. Gwarna kuchnia, sala, z której dobiegają odgłosy instrumentów, skromna kaplica… Stawiasz czajnik na gazie, bierzesz łyk gorącej herbaty i wiesz, że jesteś tu- w swoim domu, domu który dziś potrzebuje Twojego wsparcia.

Teraz Ty masz szansę dołożyć swoją cegiełkę. Nie ważne jest to, czy masz dorywczą, studencką pracę, czy Twoja sytuacja materialna jest już stabilna- jeśli masz chęć- przekaż 1% podatku na Duszpasterstwo.

Jeśli chcesz pomóc, wpisz w PIT -ach nasz nr KRS 0000086185, wtedy Urząd Skarbowy przekaże na konto stowarzyszenia należny podatek 1%. Dla tych, którzy rozliczają się internetowo mamy małe ułatwienie. Niżej zamieszczamy link przekierowujący do bezpłatnej  wersji programu on-line, który służy do rozliczania PITów  dla OPP uprawnionych do otrzymania 1% podatku za 2017 rok. Korzystając z tych sposobów, masz pewność, że Twój 1 % trafi na dalszy rozwój Duszpasterstwa.

 

Aktywny link.     Pamiętaj: KRS 0000086185

>>>https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000086185 <<<

-Nie musisz ściągać pliku .exe i instalować programu na komputerze!
-Możesz wysłać PIT do systemu >>> e-deklaracje.gov.pl  <<< lub wydrukować go w sposób tradycyjny.
-Program podpowie Ci, jakich dokumentów będziesz potrzebować, aby sprawnie wypełnić deklarację i czuwa nad jej poprawnością. Wszystkie dane zostają wyłącznie na Twoim komputerze.

– ryczałtowcy (PIT-28) do końca stycznia

– pracownicy, których rozlicza zakład pracy (PIT-11) do końca lutego

– pozostali (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) do końca kwietnia

To właśnie ten symboliczny 1% pomógł wesprzeć działalność stowarzyszenia w minionym roku. Studenci mogli po porannych mszach zostać na śniadaniu, a w czwartki spędzać wspólnie czas przy wieczerzach. Fani sportu mieli możliwość wyjazdu na mistrzostwa w piłkę nożną, a wszyscy chętni mogli brać udział w spotkaniach formacyjnych oraz rekolekcjach dofinansowanych ze wspólnych datków. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że utrzymanie strony internetowej, zakup środków czystości i materiałów sanitarnych do ośrodka akademickiego, a także zakup artykułów liturgicznych czy węgla to spore koszty. Poza tym w ośrodku akademickim na Bujwida istnieje wiele grup, realizujemy mnóstwo inicjatyw.

Wasze dotychczasowe wsparcie przekonuje nas, że warto pomagać innym, będąc samemu obdarowanym. Wielu z Was dorastało w tym miejscu, a teraz ma szansę wspierać dalszy rozwój Duszpasterstwa. W tym roku również zwracamy się z prośbą o Waszą pomoc, która już zdziałała tyle dobrego. Za ogromne serce okazane do tej pory, serdecznie dziękujemy w imieniu całej wspólnoty „Wawrzynowej”.

 

Duszpasterz Akademicki

Stanisław Orzechowski

 Przewodniczący Stowarzyszenia 

 Wiesław kuzyn Wowk

 

Poprzedni
Bal na 200 par z WawrzYnami!
Następny
Audycja Wawrzynowa: Rekolekcje ignacjańskie